واحد تحقیق و توسعه شرکت سیرنگ

با توجه به گسترش بازارهای رقابتی داخلی و خارجی و لزوم ارائه محصولات و خدمات برتر از سوی شرکت­های نساجی، ضرورت ایجاد واحدهای تحقیق و توسعه بیش از پیش مورد اهمیت قرار گرفته است. از این رو واحد تحقیق و توسعه شرکت تعاونی تولیدی سیرنگ یزد در سال ۱۴۰۱ و با اخذ مجوز از وزارت صنعت، معدن و تجارت به صورت رسمی فعالیت خود را با هدف بهینه‌سازی عملکرد محصولات و بهبود خدمات ارائه شده آغاز نموده است و تا کنون تاثیرات بسزایی بر روند انجام و توسعه فعالیت‌های این شرکت داشته است.

مأموریت این واحد، ایجاد بستری مناسب برای تبیین، برنامه‌ریزی، هماهنگی، اجرا و کنترل فعالیت‌های تحقیقاتی در جهت ارائه راهکارهای علمی برای حل مسائل شرکت در زمینه‌های مختلف است. این واحد سیاست‌گذاری و هدایت فعالیت‌های لازم جهت توسعه و ارتقاء فناوری و تقویت بنیادِ دانش در سطح شرکت را بر عهده داشته و تلاش می‌کند با ایجاد هسته‌ مناسب و بهره‌گیری از نیروهای انسانی متخصص، مبانی علمی به روز، همکاری با مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی داخلی و خارجی و دانش موجود در کلیه واحدها، با رویکرد مدیریت دانش، پویایی این واحد را تسهیل نماید.

اهداف واحد تحقیق و توسعه شرکت سیرنگ

همکاری با مراکز علمی

شرکت سیرنگ در راستای بهره برداری بهینه از ظرفیت های بالقوه و بالفعل و همچنین بهره گیری از استعداد ها و توانمندی های علمی، پژوهشی، آموزشی، فناوری برای رفع مشکلات، چالش ها، محدودیت ها و تسهیل دسترسی پژوهشگران به تجهیزات تحقیقاتی و آزمایشگاه های تخصصی موجود در شرکت و دانشگاه، اقدام به همکاری با مراکز علمی می نماید.

همکاری شرکت سیرنگ با مراکز علمی به منظور شتاب دهی و حمایت از تیم های نوآور دارای ایده های مرتبط با صنعت نساجی می باشد.

مجوزها

شرکت سیرنگ در راستای توسعه و ارتقای نوآوری و فناوری موفق به اخذ مجوز ها و گواهینامه های مربوطه شده است.