امروز ۱۰ خرداد ۱۴۰۳

برای نخستین بار در ایران؛ تولید نخ‌های آنتی باکتریال با استفاده از نانو ذرات روی در یزد + فیلم

به گزارش روابط عمومی شرکت سیرنگ : متخصصان شرکت دانش بنیان فناور سیرنگ موفق به تولید نخ‌های آنتی باکتریال با استفاده از نانو ذرات روی شدند.

رئیس هیئت مدیره شرکت دانش بنیان فناور سیرنگ گفت: روزانه ۲۰۰ تن نخ در این شرکت تولید می‌شود که اکنون با بهره گیری از روش دانش بنیان، دارای ویژگی ضد باکتری هستند.

خانم نصیریانی افزود: نخ‌های آنتی باکتریال با نانو ذرات اکسید روی به هر دو روشِ افزودن حین ذوب ریسی و افزودن به روغن تکمیل تولید می‌شود و در نتیجه ماندگاری بالاتر نانو ذرات در بافت پلیمر خواص منسوجات تهیه شده به این روش تا مدت طولانی تری باقی می‌ماند.

وی اظهار داشت: نخ‌های ضد میکروب قابلیت شست وشو بدون کاهش اثر و جلوگیری از بوی نامطبوع این محصولات را برای استفاده در تولید فرش ها، روفرشی ها، و همچنین تولید البسه و پوشاک مناسب کرده است.

رئیس هیئت مدیره شرکت تعاونی تولید نخ پلی استرسیرنگ گفت: نانو ذرات اکسید روی علاوه بر خواص آنتی باکتریالی و ضد قارچی و به طبع آن کاهش بوی نامطبوع، همچنین سبب بازتاب نور می گردد و به همین دلیل مقاومت منسوجات را به پرتو یووی افزایش می دهد. این ویژگی می تواند از بدن انسان در مقابل این پرتو‌ها محافظت کند.

نصیریانی افزود: نانوذرات اکسید روی به دلیل سمیت کمتر و پایداری بالاتر جز بهترین انتخاب‌ها برای تولید نخ ضد باکتریال است.

تنوع و گستردگی محصولات با  تنوع بیش از ۳۰۰۰ رنگ از جمله ویژگی ها بارز شرکت دانش بنیان سیرنگ می باشد که باتوجه به ظرفیت عظیم شرکت سیرنگ، در به کارگیری سرمایه انسانی، موفق به ایجاد بستر اشتغال مستقیم تعداد 1200 نفر پرسنل و  ۴۰۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم شده است.

منوی دسته بندی خود را در مسیر: "سربرگ ساز > چیدما موبایل > عنصر منوی موبایل > نمایش و مخفی کردن > انتخاب منو " تنظیم کنید
اولین navigation menu here خود را ایجاد کنید
سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که دنبال آن هستید تایپ کنید.